HP od PVZP
HP od PVZP

Nacházíte se: naše soutěže > Vyhrajte speciální 2CD + DVD edici Planetarium od zpěváka Václava Neckáře!

Vyhrajte speciální 2CD + DVD edici Planetarium od zpěváka Václava Neckáře!

7.9.2010 - 14.9.2010

Původní 2LP z roku 1977 bylo již dříve na CD vydáno, ale tentokrát je k jeho digitálnímu remasteringu přidán na DVD téměř hodinový pořad České televize, zachycující výběr třinácti nejzajímavějších písní také obrazem.
Vyhrajte speciální 2CD + DVD edici Planetarium od zpěváka Václava Neckáře!

Neckářovy Bacily tu jsou v historicky možná nejsilnějším složení, na koncepčním albu z českého pohledu čestně nahlížejícím na art rockový fenomén.

Mezi autory muziky nejčastěji najdete Otu Petřinu, kapelníka Jana Neckáře a Josefa Kůstku, ale třeba také Petra Jandu nebo Jaromíra Klempíře. Rytířovy většinové texty doplnili Michael Prostějovský, Ladislav Kantor nebo Zdeněk Borovec. Nejde o skladby nutně jen z jednoho hudebního kadlubu, ale Neckářovo odstíněné zpívání je povýšilo na soudržnou mimořádnost.

Rozsahem, stylem či úspěchem nepochybně ojedinělá událost. Rockery naplněná kapela, ale také aranže pro smyčcový orchestr nebo hostující C&K Vocal pomohly vytvořit kus muziky s Vchodem a Východem, ale hlavně s hlavou a patou. Diamantová žena, Co je to svět, Potulný hráč nebo Hvězdné nebe nad Atlantidou jsou ty možná nejznámější, ale do velmi promyšlených souvislostí vřazené písně. Společně s televizním záznamem připomínají jeden z velice vydařených domácích hudebních projektů, a jistě nejen 70. let.

Hodnocení soutěže: Průměrné hodnocení: 3,5 z 5ti hvězdiček, hodnotilo: 0 soutěžících
Nápověda: www.supraphon.cz

Zobrazit další soutěže od Soutez.cz

V této soutěži můžete také získat 4 kredity

Výherci

  1. 2CD + DVD edice Planetarium od zpěváka Václava Neckáře!
    • Jaroslav Drobný, Strání

Otázky a odpovědi

  1. Kdy v září vychází CD Karla Hály Dej mi pár okovů?
    • 6.9.2010
    • 10.9.2010
    • 14.9.2010
Tato soutěž již byla ukončena
Zavřít ×

PVZP0732 sleva HAV