HP od PVZP
HP od PVZP

Nacházíte se: naše soutěže > Soutěžte a vyhrajte jedno z pěti CD Gipsy.cz!

Soutěžte a vyhrajte jedno z pěti CD Gipsy.cz!

19.4.2011 - 26.4.2011

Je to cikánská muzika, hip hop, pop, dance, ethno či co vlastně? Poslech dokazuje, že stylové definice jsou tu vítaně k ničemu. Gipsy. cz prostě posílají patnáct čerstvých tracků, v čele s tím titulním s jasnou ambicí být hitem. Totéž lze vlastně říci o celé desce: ať už je to balkánsky fofrovací, romsky teskné, klubově taneční či rockově baladické, bavíme se vždy o talentovaném skladateli, textaři, zpěvákovi, muzikantovi či aranžérovi i o nepřeslechnutelných příspěvcích jeho kolegů Lavičky a bratrů Surmajových.
Soutěžte a vyhrajte jedno z pěti CD Gipsy.cz!

Ve zdánlivě easy listening balení je občas skryt dramatický námět z televizních zpráv, fór ze života, zklamání z politiky, reflexe cikánské komunity nebo láska s plusy i minusy. Čeština, romština či angličtina se tu propojují do bez slovníku zcela pochopitelného sdělení. K elektronickým základům se velmi užitečně připojují housle, akordeon, kytara a basa základní party, v jednu chvíli doplněné hostujícím countrymanem Medardem Konopíkem.

Navázat na předchozí velkou slávu není nikdy snadné, ale Radek Banga na to v domácím studiu šel poctivě a usilovně. Z osmi desítek východisek vybral ty, které má v roce 2011 za nejdůležitější. Je to sestava songů atraktivní, určitě nepopírající to úspěšné minulé, ale nabízející posun frontmana a jeho přátel k příjemné větší civilnosti. Gipsy má pocit, že jeho návrat do našeho bláznivého globálního města s tímto třetím albem je možný, ba nutný. Oprávněně!

Hodnocení soutěže: Průměrné hodnocení: 3,5 z 5ti hvězdiček, hodnotilo: 0 soutěžících
Nápověda: www.supraphon.cz

Zobrazit další soutěže od Soutez.cz

V této soutěži můžete také získat 5 kreditů

Výherci

 1. CD skupiny Gipsy.cz - Desperado
  • Pavel Bernášek, Tachov
  • výherce zrušil registraci
  • Veronika Navrátilová, Veselí nad Moravou
  • Zdenka Karumníková, Radhošť - Holice
  • Hana Svobodová, Křižanovice

Otázky a odpovědi

 1. Kdy vyšla audiokniha nakladatelství Dokořán Skladatelka voňavého prádla od autorky Martiny Formanové?
  • 10.4.2011
  • 15.4.2011
  • 18.4.2011
Tato soutěž již byla ukončena
Zavřít ×

PVZP0732 sleva HAV