HP od PVZP
HP od PVZP

Nacházíte se: naše soutěže > Soutěžte a vyhrajte jedno ze tří CD Buty - Duperele!

Soutěžte a vyhrajte jedno ze tří CD Buty - Duperele!

21.6.2012 - 27.6.2012

Není to tak, jak to snad na první pohled vypadá: ačkoli nové album Buty je zčásti také o naší dost drsné realitě, jeho název znamená Drobnosti! Radek Pastrňák, Richard Kroczek, Milan Straka, Milan Nytra a Petr Vavřík si dali pár let studiového oddechu k pozorování světa, aby nyní nabídli sestavu nových hořkosladkých písniček.
Soutěžte a vyhrajte jedno ze tří CD Buty - Duperele!

Některé jsou butovsky jasně hitové na první poslech: Včil, Sestra, Píseň práce, Náhradní díly nebo Maseuko nabízejí potěšení nářečím občas lidové, obsahem občas rozborkující a pocitem občas bluesové. Lehounce stingovské Nad papírem představuje onu spíše bitter pasáž se sugestivně posmutnělým Carefour, zarputile polyrytmickým Ping pongem, dramaticky recitovaným Křovákem a smutečním maršem nad současnou muzikou Áú. Dozvíte se tu ovšem také, že Paul McCartney prodal basu v Opavě, a že po kořalce možno Dupať až do rána...

Buty jsou vždy melodicky silní, textově občas nonsensoví, aranží chvílemi až zappovští, muzikantsky znamenití a početnými hosty doplnění (vokály, dechy, klávesy či sitár). Ne vždy prvoplánově popově jednoduché songy k naší ne vždy křišťálově čisté době. Buty na to téma mají 13 základních písňových úvah a k tomu navíc přidají několik zajímavých bonusových verzí, to vše zabalené do barevně hravého obalu.

Hodnocení soutěže: Průměrné hodnocení: 3,5 z 5ti hvězdiček, hodnotilo: 0 soutěžících
Nápověda: www.supraphon.cz

Zobrazit další soutěže od Soutez.cz

V této soutěži můžete také získat 5 kreditů

Výherci

 1. CD Buty - Duperele
  • Patrik Vodražka, Praha 5
  • Petr Lénert, Hořín
  • Nikola Haková, Liberec

Otázky a odpovědi

 1. Jaký je přesný název jedné z písní z CD Duperele od skupiny Buty?
  • Píseň mládí
  • Píseň práce
  • Píseň stáří
Tato soutěž již byla ukončena
Zavřít ×

PVZP0732 sleva HAV